TARİHÇE

Odyoloji topluluğunun ilk derneği “İşitme, Konuşma Lisan Bozuklukları Derneği” adı altında 16 OCAK 1995 yılında kurulmuştur. 

2000 yılında gerçekleştirilen genel kurulda dernek ismi “Odyoloji Derneği” olarak değiştirilmiştir. 2002 yılında dernek genel merkezinin İstanbul’dan Ankara’ya taşınması kararı alınmış, ancak dernekler kanununa göre, dernek merkezinin taşınması mümkün olmadığından mevcut dernek feshedilerek 2003 senesinde Ankara’da bugünkü ismiyle “Odyoloji, Konuşma Ses Uzmanları Derneği” kurulmuştur.

1995 kurucu üyeler:
Ferda Akdaş Erol Belgin Soner Özkan Nevma Madanoğlu Ufuk Derinsu Ayşen Erdil Yasemin Dölarslan

2003 Kurucu Üyeler: 
Erol Belgin Ahmet Ataş Songül Aksoy Gonca Sennaroğlu Maviş Emel Kulak Kayıkçı M. Didem Türkyılmaz Esra Özcebe Şebnem Sevinç

Dukan Diyeti Karatay Diyeti Hamilelik Belirtileri Protez Saç baş ağrısı Göbek eritme göbek eritme hareketleri Maranki hocanın bulduğu alkali diyeti bir çok insan tarafından uygulanmakta ve çok ciddi olumlu sonuçlar alınmaktadır. York testi

Çağımızın en yaygın rahatsızlıklarından bel ağrısı tedavisi için en güncel bilgilere ulaşmak için bitkisel tedavi ansiklopedimize bakın.