DEĞERLİ TÜRK ODYOLOJİSİ
Huzurlarınızda OKSUD 4. Dernek Başkanı olarak OKSUD Ailesi'nin adına bu konuşmayı yapabiliyorsam bu temel, Önce Ulu Önderimiz, Baş öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk, sonrada Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Meslek Derneğimizin kurucusu Değerli Prof Dr Ferda Hocamız tarafından oluşturulmuştur .

Türk Odyolojisi'nin temel taşları olan Sayın Prof. Dr Nevma Madanoğlu ve Sayın Prof Dr Erol Belgin Hocalarımızın emekliliğinden sonra Sayın Prof Dr Ferda Akdaş Hocamızın emekliliğini kutluyoruz, ama aslında bir ömürü kaplamış, hocalarımızı, meslektaşlarımızı bizi yetiştirmiş, değerli yüce kutsal emeklerini kutluyoruz. Burada Türk Odyolojisinin temel taşlarından Sayın Prof. Dr Soner Özkan Hocamızı izninizle sevgi saygı ve rahmetle anmak istiyorum.

Sevgili OKSUD Ailesi,
Değerli Hocalarımız, Değerli Meslektaşlarımız, Değerli İşitme Sektörümüz, Sevgili Öğrencilerimiz, Biz çok şanslı bir nesiliz. Türk Odyolojisi' nin temel asları olan değerli hocalarımızı tanıma fırsatını yakaladık. Bu aslardan Değerli Hocamız Prof Dr Ferda Hocamızın emeklilik töreninde bir arada olmaktan onur ve gurur duymaktayım.

Çünkü TÜRK ODYOLOJİSİ TARİHİNE TANIK OLUYORUZ

Değerli Hocalarım ve Değerli Meslektaşlarım, Değerli İşitme Sektörümüz, Sevgili Öğrencilerimiz hepimizin bildiği gibi "Okumak öğrenmenin temelidir". Ancak görerek ve yaşayarak eğitilmenin, ne demek olduğunu yaşadığımız için mutluyum. Bir tarihe tanık oluyoruz. Doğmuş bir mesleğin nasıl büyütüldüğünü ve bugünlere geldiğine o aileyi kuranlardan yaşayarak öğrenmek imkanına kavuşmuş olmaktan duyduğum mutluluğu kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Çok kimse odyoljiye olan sevgimin nedenini sorgulamıştır. Oysa sorgulamaya gerek yok. Sevgiminde ötesindeki aşkımın altında bana bu sevgiyi verenlerden Sevgili Ferda Hocam'dan edindiğim değerlerdir. "ODYOLOJİ AŞKI, ARAŞTIR, ÖĞREN, GELECEĞİ GÖR, İNSAN SEVDASIYLA DOĞRU BİLGİ VE DOĞRU HİZMET "

Vermeye çalıştıklarınızı ancak aktarmamız gerektiği zaman değerini anlayabildim. Bize vermiş olduğunuz emekleriniz için kendi adıma ve Odyoloji Ailesi adına huzurlarınızda sonsuz şükran ve minnattarlığımı sunuyorum.

Bir Işık ki güneş olmuş, aydınlatmış, akımlar oluşturmuş, engin bilgilerle bizleri donatmış, büyütmüş, DEĞERLİ HOCAM SAYIN PROF FERDA AKDAŞ lütfen biliniz ki Hocamız gururumuz tarihimiz olarak hep gönüllerimizde olacaksınız. OKSUD Başkanı olarak huzurlarınızda söz veriyorum, bize öğrettiğiniz bu değerlerle ateşlenen meşaleyi bizden sonraki Odyoloji neferlerine OKSUD Ailesine taşıyacağız ve OKSUD Ailesi vefasıyla, sevgisiyle ve saygısıyla ilelebet sizinle olacaktır.

Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları (OKSUD) Dernek Başkanı
Doç Dr. Özlem Konukseven

 


Beni Hatırla